UkrSEPRO Belgesi

UkrSEPRO Belgesi


UkrSEPRO Belgesi, Ukrayna’da halen gecerli olan Kalite Belgesidir. Sovyetler Birligi’nin dağılmasından sonra, Ukrayna mevcut GOST sistemini baz alarak kendi Kalite Standartlarını Rusya’dan ayrı olarak geliştirmiştir. Ukrayna Kalite Sertifikası ( UkrSEPRO ), GOST’a sistem olarak benzer özellikler göstermesine rağmen uygulamada ve mevzuat yönüyle farklılıklar göstermektedir.

Ukrayna Ukrsepro Sertifikası Neden Gereklidir ?


Her ülke kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Bu paralelde Ukrayna da benzer tavrı göstermekte, ithal urunlerden sertifika istemektedir. Bu ülkeye sıkça sevkiyat yapan firmalar bu belgeye gümrükte ihtiyac duymaktadır. Öte yandan, iç piyasada prestij saglama yönüyle bu belge gereklidir. Bugun icin TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence Belgeleri bizim icin nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke icin kendi sertifikası da ayni prestij ve güvenilirlik anlamını tasimaktadir.

Ukrayna Ukrsepro Sertifikalari Hangi Bölgelerde Geçerlidir ?


UKRAYNA, RUSYA FEDERASYONU, BEYAZ RUSYA ( BELARUSYA ), OZBEKISTAN, MOLDOVA, AZERBAYCAN, KAZAKİSTAN, ERMENISTAN, TACIKISTAN, KIRGIZISTAN, TURKMENISTAN

Ukrayna Ukrsepro Sertifikasinin Kullanildigi Alanlar


Ukrayna Gümrükleri ( Zorunlu )
Perakende Mağazaları ( Perakende satılan ürünler icin )
Inşaatlarda ( Inşaat Kontrolleri istegi doğrultusunda iskan ruhsatı alabilmek)
Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane gibi yerler ( Çalıştırma izni almak icin )
Üretim tesislerinde ve fabrikalarda ( Çalışma izni ve üretim izni almak icin )

UkrSEPRO Belgesi Çeşitleri


Parti Bazında UkrSEPRO : Ukrayna’ya gönderilen belirli sayıdaki ürünler için tek sefer kullanmak üzere çıkarılır. Ayrıca numune gönderilmesini önleyebilmek için, birçok durumda, önceden temin ettiğimiz resmi mektup uyarınca ürünler gümrüklerden geçmekte, daha sonra ürünlerin bulunduğu (ya da montajının yapıldığı) yere uzman gönderilerek UkrSEPRO Belgesi alınmaktadır.
Bir yıl Seri Üretim UkrSEPRO : Firma ürünleri incelenmeden, yalnız teknik dokümantasyon incelemesiyle verilir.Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir.Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.
İki yıl için verilen UkrSEPRO : Üretim yerinde yapılan inceme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen belge tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

Belgelendirme Faaliyetimiz


Avrupa Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip çözüm ortaklarıyla yönetim sistemleri belgelendirmesi, gözetim, eğitim ve CE belgelendirme hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında uzman denetçi ve eğitmen kadromuz ile belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Sunduğumuz sertifikalar Uluslararası IAF MLA Karşılıklı tanımı sözleşmesi gereği Türkiye dahil bütün IAF MLA sözleşmesini imzalayan ülkelerde geçerlidir

Avrupa Belgelendirme


Avrupa belgelendirme Genel faaliyet alanları olarak belgelendirme, denetim, eğitim ve gözetim hizmetleri vermektedir.

Avrupa Belgelendirme  yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Temsilcisi olduğu firmalar ile Ürün belgelendirmesi, Deney Laboratuvarı, CE belgelendirmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Avrupa belgelendirme ile yönetim sistemi belgelendirmesi, CE belgelendirmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunduğu ISO standartları konularında sertifikalı temel, farkındalık, uygulamalı mentör ve iç denetçi eğitimleri vermektedir.

 

“Daha ayrıntılı bilgi için Avrupa Belgelendirme Sistem Belgelendirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.”

 

UkrSEPRO Belgesi - Başvuru Formu
Call Now ButtonMüşteri Hizmetleri