Gost-R Belgesi

Gost-R Belgesi


Gost-R belgesi yani Rusya Gost-R Belgesi Rusya Federasyonu sınırları dahilinde toptan ve perakende ticareti yapılan her mal için kalite sertifikası beyanı zorunluluğu vardır. Türkiye de ki TSE belgesi niteliğinde olan Sertifikalar Rusya`da ilgili malın satışını yapmak için ön şart olarak aranmaktadır. Rusya Federasyonu`na yapılan ticaretin ve mal satışının yasal ve güvenli yolu bu ülkeye yollayacağınız ürünlere Sertifika almaktır.

GOST-R Belgesi Belgesi Nasıl Alınır ?


GOST-R Belgesi almak için ihracatı yapılacak ürünlerin RUSYA yasalarına uygunluğu kontrol edildikten sonra ( kalite dokümanları – test raporları veya laboratuvar analizleri) GOST-R Belgesi belgelendirme sürecine geçilir. Ürünlerin konteynırlara yüklemesi başlamadan, firmamız tarafından görevlendirilen yetkili denetçi, firmanıza gelerek gözetim denetimi yapar., Gerekli kontroller denetçi tarafından yapıldıktan sonra var ise eksikliklerin giderilmesi için sizi bilgilendirir. GOST-R Belgesi ürün sertifikası, kalite sertifikası olarak geçmez. Her yüklemeden önce mutlaka tekrardan çıkartılmalıdır. GOST-R Belgesi almadan RUSYA’ya ihracat yapamazsınız. RUSYA GOST-R Belgesi almazsanız RUSYA’daki malın ithalatını yapacak müşteriniz gümrükten malı çekemez ve malınız gümrükte takılır. Sıkıntısız bir şekilde RUSYA’ya ihracatınızı gerçekleştirebilmek için ürünlerinize ait kalite belgelerinin tam olması, test dokümanlarının güncel yani yeni olması gerekmektedir. Sizin ihracatınızın süresinde ve maliyetinde yarar sağlayacaktır.

GOST  Belgesi için bize müracaatınızda sizden ihracatı yapacağınız ürünün proforma faturası, ihracatı yapacağınız proforma fatura da yazan ürünlerin kalite dökümanları, test raporları, laboratuvar analizleri gibi sertifikalar istenecektir. Bu sertifikaların araştırılmasından sonra noksan bir şey belirlenmemesi durumunda GOST  Belgesi prosedürleri tamamlanmıştır. Mühim olan etap ihracatı yapılacak ürünlerinizin RUSYA yasalarına uygunluğudur. Uygunlukla ilgili sorun yaşanmaması durumunda kolaylıkla GOST-R Belgenizi çıkartabilirsiniz.

GOST-R Belgesini Veren Kurumlar


İhracat yapacağınız netleştikten sonra ürünlerle ilgili sizden isteyeceğimiz bilgiler ve belgeleri tarafımıza mail olarak ilettiğiniz an GOST-R Belgesi için istenilen ürün gruplarından olup olmadığınız kontrolü yapılır. Size göndereceğimiz teklif formunda maliyet hesaplaması ve belgenin düzenlenme süresi ve diğer detaylar yazılı olarak bildirilecektir. Şirketimiz tarafından gönderilen teklif sizin tarafınızdan onaylandıktan tarafınıza faturanız kesilir, fatura tutarının %50 si banka yolu ile yapıldıktan sonra GOST-R Belgesi için süreç başlamış olur.

Belgelendirme Faaliyetimiz


Avrupa Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip çözüm ortaklarıyla yönetim sistemleri belgelendirmesi, gözetim, eğitim ve CE belgelendirme hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında uzman denetçi ve eğitmen kadromuz ile belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Sunduğumuz sertifikalar Uluslararası IAF MLA Karşılıklı tanımı sözleşmesi gereği Türkiye dahil bütün IAF MLA sözleşmesini imzalayan ülkelerde geçerlidir

Avrupa Belgelendirme


Avrupa belgelendirme Genel faaliyet alanları olarak belgelendirme, denetim, eğitim ve gözetim hizmetleri vermektedir.

Avrupa Belgelendirme  yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Temsilcisi olduğu firmalar ile Ürün belgelendirmesi, Deney Laboratuvarı, CE belgelendirmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Avrupa belgelendirme ile yönetim sistemi belgelendirmesi, CE belgelendirmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunduğu ISO standartları konularında sertifikalı temel, farkındalık, uygulamalı mentör ve iç denetçi eğitimleri vermektedir.

“Daha ayrıntılı bilgi için Avrupa Belgelendirme Sistem Belgelendirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.”

Gost-R Belgesi- Başvuru Formu

Müşteri Hizmetleri