CoC – IRAK

CoC – IRAK Belgesi & Sertifikası


CoC Irak’a yapılacak olan belli ürün gruplarının ihracatlarında, sevkiyat bazlı olarak CoC (Certificate of Conformity) Sertifikası alınması zorunludur.

CoC Belgesi Olmazsa Ne Olur ?


Sertifikanın (Certificate of Conformity) olmaması gümrük işlemlerinde cezai yaptırım, sevkiyatta gecikme ve hatta yüklemenin geri gönderilmesine sebep olabilmektedir.

Süreç Nasıl İşliyor, Hangi Belgeler Gerekli ?


Coc uygunluk değerlendirme işlemi genel olarak şu başlıklardan oluşmaktadır:

1. İhracatçı aşağıda belirtilen dokuman ile birlikte bize başvuru yapar.

  • Başvuru Formu (Talep edilince iletilecektir.)
  • Proforma Fatura,
  • Detaylı Paket listesi,
  • Taşıma belgesi,
  • Nihai Ticari Fatura,
  • Ürün Uygunluk Belgeleri, IQS, ISO, IEC, EN, BS, CE vb. Irak veya Uluslararası standartlara göre yapılmış Test veya Analiz Raporları.
  • Sistem Belgeleri (Örnek; ISO 9001, HACCP, ISO22000, ISO/TS16949 vb.)

2. Bu dokümanın kontrolünü müteakip ürünlerin görsel markalama kontrolü yapılır. Ürünlerin belirtilen standartlara veya test sonuçlarına uygunluğu kontrol edilir.

3. Doküman  ve ürün kontrolünde bir uygunsuzluk tespit edilmedi ise ürünlerin gümrükten çekilmesi esnasında gerekli olacak CoC belgesi yayımlanır.

“Belge ücreti proforma fatura üzerinden hesaplanmaktadır.”

Belgelendirme Faaliyetimiz


Avrupa Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip çözüm ortaklarıyla yönetim sistemleri belgelendirmesi, gözetim, eğitim ve CE belgelendirme hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında uzman denetçi ve eğitmen kadromuz ile belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Sunduğumuz sertifikalar Uluslararası IAF MLA Karşılıklı tanımı sözleşmesi gereği Türkiye dahil bütün IAF MLA sözleşmesini imzalayan ülkelerde geçerlidir

Avrupa Belgelendirme


Avrupa belgelendirme Genel faaliyet alanları olarak belgelendirme, denetim, eğitim ve gözetim hizmetleri vermektedir.

Avrupa Belgelendirme  yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Temsilcisi olduğu firmalar ile Ürün belgelendirmesi, Deney Laboratuvarı, CE belgelendirmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Avrupa belgelendirme ile yönetim sistemi belgelendirmesi, CE belgelendirmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunduğu ISO standartları konularında sertifikalı temel, farkındalık, uygulamalı mentör ve iç denetçi eğitimleri vermektedir.

 

“Daha ayrıntılı bilgi için Avrupa Belgelendirme Sistem Belgelendirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.”

 

CoC – IRAK - Sertifika / Belgesi Başvuru Formu
Müşteri Hizmetleri