Sistem Belgelendirme

Sistem Belgelendirme


 

Sistem Belgelendirme Nedir ?


Sistem Belgelendirme iş yerlerinin ulusal ve uluslar arası standartlarını gösteren sistem belgelendirme nedir, ne işe yaramaktadır? Çalışma hayatında iş yerlerinin uyması gereken belirli
standartlar farklı bakanlıklar ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından tanımlanmaktadır. Bu standartlara uyum için çalışma yapan firmaların, belirli bir süre sonra her yönden uygunluğunu sistem belgelendirme yaparak kanıtlaması gerekir.

Sistem Belgelendirme Nasıl Yapılır?


Kalite çalışmalarına başlayan veya bu çalışmaları sürdüren firmaların sistem belgelendirme nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olması gereklidir. Çünkü tamamen profesyonel bir şekilde ilerlemesi gereken bir süreçtir.

Belirli bir metodoloji izlenerek yapılan başvurular sonucunda belge almayı hak kazananlara ayrıca bayrak teslim edilmektedir. Sistem belgelendirme işleminin ilk basamağı kalite için gerekli dökümanları hazır edilmesidir. İş yerindeki personel eğitimlere gönderilmeli ve alt yapıda iyileştirmeler yapılmalıdır.

Sistem Belgelendirmenin Amacı Nedir ?


Bir yönetim sisteminin belgelendirilmesi, belgeli kuruluşun yönetim sisteminin ;
Daha önceden belirlenen şartlara uyduğunun,
Belirlenen politika ve hedefleri sürekli bir şekilde gerçekleştirebilme kapasitesinin bulunduğunun,
Etkin olarak uygulandığının,
Bağımsız bir göstergesidir.
Böylece yönetim sisteminin belgelendirilmiş olması kuruluşlara, onların müşterilerine ve diğer ilgili taraflara değer yaratmaktadır.

Belgelendirmenin temel amacı belgelendirilen yönetim sisteminin belirlenmiş şartlara uyduğu güvencesini ilgili tüm taraflara vermektir. Belgelendirmenin değeri ise, yetkin ve bağımsız bir üçüncü taraf tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kamuda oluşturulacak güven unsurudur.

Sistem Belgelendirme Çeşitleri


Belgelendirme Faaliyetimiz


Avrupa Belgelendirme IAF akreditasyonuna sahip çözüm ortaklarıyla yönetim sistemleri belgelendirmesi, gözetim, eğitim ve CE belgelendirme hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında uzman denetçi ve eğitmen kadromuz ile belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Sunduğumuz sertifikalar Uluslararası IAF MLA Karşılıklı tanımı sözleşmesi gereği Türkiye dahil bütün IAF MLA sözleşmesini imzalayan ülkelerde geçerlidir

Avrupa Belgelendirme


Avrupa belgelendirme Genel faaliyet alanları olarak belgelendirme, denetim, eğitim ve gözetim hizmetleri vermektedir.

Avrupa Belgelendirme  yönetim sistemleri belgelendirmesi ve CE belgelendirmesi hizmetlerini vermektedir. Belgelendirme faaliyetleri içerisinde ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 37001 gibi yönetim sistemleri konularında belgelendirme, denetim ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Temsilcisi olduğu firmalar ile Ürün belgelendirmesi, Deney Laboratuvarı, CE belgelendirmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Avrupa belgelendirme ile yönetim sistemi belgelendirmesi, CE belgelendirmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunduğu ISO standartları konularında sertifikalı temel, farkındalık, uygulamalı mentör ve iç denetçi eğitimleri vermektedir.

 

“Daha ayrıntılı bilgi için Avrupa Belgelendirme Sistem Belgelendirme Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.”

 

Sistem Belgelendirme - Sertifika Başvuru Formu
Call Now ButtonMüşteri Hizmetleri