EĞİTİM

EĞİTİM & AKADEMİ


Eğitim Nedir ?


Eğitim kişilerin bilgilerini yenilemesi ilgi duyduğu veya farklı alanlarda ilgi duyabileceği alanlarda kendilerini geliştirmesidir. Kişisel yada kurumsal kimliğiniz ile eğitim alabilir kendinizi bu istemiş olduğunuz alanlarda geliştirebilirsiniz.

İş Hayatında Eğitim


Günümüz iş dünyasında sadece üniversite eğitimi ile veya alaylı olarak edinilmiş akademik bilgilerin yeterli olmadığı kuşku götürmez bir gerçektir. İş dünyası, kendisini uzmanlaşmak istediği alanda geliştirmiş ve güncel bilgilerle donatmış kişileri tercih etmektedir. Kariyeriniz ile ilgili planlar yaparken özellikle uzmanlaşmak istediğiniz alan ile ilgili sürekli öğrenmeyi ve gelişimi hedeflemeniz gerekmektedir. Avrupa Belgelendirme binlerce katılımcıya kişisel gelişiminde destek vermenin yanı sıra, kariyerlerine de yön vermede yardımcı olmaktadır. Paket programlarımız, günümüz dinamiğini yakalayacak, iş dünyasında iddialı birer isim olacak kişilere sağlam bir temel oluşturmaktadır.

İş Hayatında Eğitim Extra Maliyet Midir ?


İş hayatında eğitim işini önemseyen, çalışanlarına eğitim veren şirketler yanında,  bu işe önem vermeyen de birçok şirket görüyoruz. Bu şirketler genelde büyük olmayan ya da eğitime para harcamayı gereksiz gören firmalar.
Ama bu şirketlerin kaçırdıkları birkaç husus var:

1)  Eğitimsiz çalışan her zaman daha fazla maliyetlidir. Kendi konusunda yapacağı hataların toplam bedeli,  eğitimin maliyeti karşısında çok daha yüksek olacaktır.

2)
  “Aynı suda 2 kere yıkanılmaz” sözünün geçerliliğinin giderek arttığı bir dönemdeyiz. Dünya özellikle bilgi teknolojilerindeki hızlı büyüme sayesinde baş döndürücü bir hızla değişmekte. Ve bu değişime uyum sağlayamayanlar hızla geri düşmeye başladılar. Mesela amazon.com adlı site açıldığında,  Amerika’daki 2 büyük kitap satıcı firma internetin önemi kabul etmeyip, bu konuda çalışma yapmadılar. Ve şu an,  zor durumdalar.

“Çalışanlarınıza eğitim verirseniz tazelenmiş olacaklar ve yeni gelişmelerden haberdar olacaklardır.”

3) Eğitim veren  şirketleri,  çalışanlar daha fazla sahiplenir. Çünkü çalışanın kafasında,  geleceğe dair belirsizlikler vardır. Eğitim veren şirket,  çalışanların gelecek planlarına katkıda bulunur ve onları geliştirir. Bu da onların bağlılığını arttırır.

Çalışanlarda Performans Nasıl Artırılır?

Çalışanlar performanslarına göre kaça ayrılır?
Çalışan farklılıklarına göre yetenek yönetimi nasıl yapılır?
Yetenek yönetimi araştırması bize ne söylüyor?
Yetenekleri yönetmek için mentor olmak…
*Dinleme
*Soru Sorma
*Anlatma
“Mentor Olmak” testiyle kendinizi keşfedin.
Kişilik tiplerine göre yetenekleri anlamak
Etkin geribildirim vermek, yetenek yönetiminde ne kadar kritik?
Yetenek yönetimini iyi uygulayan firmalar neyi, nasıl yapıyor?
Firmalardan Örnek Uygulamalar

İnsan Tanıma Sanatı

Başarı sadece ve sadece ne kadar ORADA olabildiğimizle ilgilidir. Orada olmamızı sağlayan şeyse beynin kendisidir. Algılayabildiğimiz kadar gerçek bu dünya. O halde o algıyı konumladığımız beynimizi tanımalı. Farkındalık sadece ve sadece bir ANLA başlar. O an gelir ve kişi tüm geçmiş deneyimleri dışında bir şeyi fark eder.

“Eğitimlerin amacı tüm katılımcılara o anı/anları gülerek, eğlenerek ve öğreterek yaşatabilmektir.”

Bazı Eğitim Çeşitleri


  • Yönetim Sistemleri Genel Bilgilendirme Eğitimleri
  • Yönetim Sistemleri İç Tetkikçi Eğitimleri
  • Yönetim Sistemleri Revizyon Eğitimleri
  • Yönetim Sistemleri Baş Denetçi Eğitimleri
  • Teknik Eğitimler
  • Kurumsal Eğitimler
  • Kurum içi Gelişim Eğitimleri

“Eğitim Kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz .”

“Daha ayrıntılı bilgi İçin Akademi departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.”

Eğitim / Akademi Hizmeti - Başvuru Formu

Müşteri Hizmetleri